Mapa odcinka ODRY

O nas
Historia
Członkowie
Kronika
IM Photo
Kontakt

Wydarzenia
Szpica Tour 2003
Szpica Tour 2011
Triathlon 2004
Triathlon 2007
Triathlon 2008
Spływ kajakowy
Spływ tratwą
Operacja "Szwedki"

Piłka nożna
Liga halowa
MKS II Gogolin

Żegluga
Odra 2011
Odra 2012
Rejs Gogolin – Berlin 2013

Archiwum
Turniej piłkarski

Pierwszy odbył się w maju 2002, na rzece Osobłodze. Planowany był wyjazd na coś bardziej przemawiającego do wyobraźni, ale okazało się, że hak w samochodzie ma tylko ojciec Grzegorza, a on musiał wrócić na obiad. No i wyszło na to, że był to dziewiczy spływ, przy którym survival to tylko bułka z masłem. Pokrzywy miały dwa metry, za każdym zakrętem były katarakty i wodospady, a jakaś bestia dwa razy wywróciła kajak Prezesa i Wojtka, właśnie w momencie, kiedy ten drugi prostował nogi. Bestia zjadła też aparat fotograficzny i dlatego nie ma fotoreportażu.

Drugi spływ - 19 czerwca 2003 - odbył się w mniej dramatycznych warunkach, aczkolwiek był również wielce emocjonujący. Osiem kajaków rozpoczęło w Rzepcach wodną przeprawę przez chaszcze pełne pająków i robali, przez zwalone pnie i kamieniste płycizny, przez głębiny bujnie porośnięte białym kwieciem i oblężone granatowymi helikopterkami (czytaj: ważki), a Mroziu widział motylki!. Piętnastu odważnych, którzy wyruszyli to: samotnie i spokojnie - trzymający pieczę nad całością - płynący Jacek; Ewa i Andrzej; Gabriel z Matysem; Kamila z Rafałem; Żaneta i Asia (najbardziej zgrany tandem); szalona ekipa Ania i Mroziu; wiecznie mokry i nieznośny Jaro z kolegą swym Marcinem i zmoczeni na "dzień dobry" Arab ze starszym Czokiem.  Dzielnie i w "ogólnej harmonii", przy ogromnej współpracy i wzajemnej pomocy załóg (szczególnie chłopaków) dopłynęliśmy do samej królowej Odry przy moście drogowym w Krapkowicach. Tam czekały na nas - dzięki wiernemu kibicowi z lądu Piotrkowi - suche ciuszki i transport do samego domku. A wieczorem - ci którzy nie padli jeszcze ze zmęczenia - snuliśmy w Zielonej Chacie niekończące się opowieści, wrażenia z kolejnej cudownej przygody.
Trzeciego spływu jeszcze nie było... ale wszystko jeszcze przed nami![Historia]  [Członkowie]  [Kronika]  [Galeria]  [Kontakt]  [Turniej piłkarski]  [Szpica Tour]  [Triathlon] [Spływ kajakowy]  [Spływ tratwą]  [Liga halowa]  [MKS II Gogolin]  [Archiwum]
 www.punkt.pl